Wiosenne dodatki i dekoracje na wesele

Wesele to bardzo ważne wydarzenie dla Młodej Pary, dlatego też trzeba dobrze przygotować wszystkie dekoracje weselne tak, by można było cieszyć się przyjęciem weselnym.

 

Pastelowe kolory oraz świece – stwórz romantyczny klimat na swoim weselu

Przygotowując wesele, nie można zapomnieć o doborze odpowiednich kolorów na salę weselną, które uświetnią całą dekorację pomieszczenia. Obecnie bardzo modne są pastelowe kolory. Warto zatem wybrać dekoracje w takich kolorach jak: róż, błękit, mięta, fiolet, żółty czy pomarańczowy. Dobrze jesteś dopasować do ogólnego wystroju świece, które będą umieszczone na stołach dla Pary Młodej, jak i dla gości. Świetnym pomysłem są pływające świece w szklanych słoiczkach, które tworzą niesamowicie romantyczny nastrój. Co ważne takie świeczki można dostać w wybranych kolorach, przez co idealnie dopasują się do stylu, który jest na danym weselu. Dobrze jest też zaznaczyć, by takie świece, były poustawiane na każdym stoliku, przynajmniej jedna na stół. Gdy przygotowuje się salę weselną, to nie można również zapomnieć o kwiatach, dlatego też warto zastanowić się nad tym, jakie kolory i rodzaje kwiatów, będzie można dopasować do wystroju.

Kompozycje kwiatowe na wiosenny ślub

Wiosna to przepiękny okres, który jest idealny do tego, by brać ślub, gdyż jest przepiękna pogoda i moja stworzyć różne kwiatowe kompozycje. Dzięki temu Panna Młoda będzie mogła wybrać taki bukiet i takie kwiaty na ozdobę sali, kościoła oraz samochodu, by idealnie pasowały do stylu, w którym ma się odbyć wesele. Warto dodać, że na wiosenny ślub modne są kompozycje z takich kwiatów jak: bez, frezje, konwalię czy też narcyzy. Można także z powodzeniem użyć przepięknych tulipanów, które są dostępne w różnych kolorach, dzięki czemu na sali weselnej może być bardzo barwnie. Warto zaznaczyć, że  większość takich kwiatów można ze sobą swobodnie łączyć.

Wiosenny bukiet ślubny

Gdy chcemy stworzyć przepiękny bukiet ślubny, to dobrze jest użyć takich kwiatów, które będziemy mieć na sali weselnej, jak i w kościele, dzięki czemu zachowa się jeden styl. Dobrze jest użyć kolorowych kwiatów, które podkreślą cudną stylizacje Panny Młodej. Warto także pamiętać o tym, że zaleca się zrobienie bukietu również dla świadkowej. Taki bukiet, który jest przeznaczony dla świadkowej, może być nieco skromniejszy, niż ten, który jest przeznaczony dla Pani Młodej. Najlepiej jest jednak zrobić oba bukiety z tych samych gatunków kwiatów tak, by bukiety nie różniły się wizualnie między sobą. Należy też pamiętać, że często takie bukiety są również widoczne na ślubnych zdjęciach.  Świetnie do bukietów sprawdzą się tulipany, frezje czy też konwalie.

Wesele to wbrew pozorom bardzo ważne wydarzenie, do którego należy się odpowiednio przygotować. Dobrze jest wcześniej zamówić u kwiaciarki idealne kwiaty, które ozdabiać będą nie tylko salę weselną, ale także kościół, a czasami także dom Panny i Pana Młodego.