Ślub w plenerze – o czym należy pamiętać

Ślub na świeżym powietrzu może być jedną z najbardziej magicznych i romantycznych nocy, która zapewni gościom przyjemny wieczór. To świetny pomysł na przyjęcie weselne, zwłaszcza w ciepłe letnie noce. Bez względu na to, jaki rodzaj miejsca wybraliście na swój wyjątkowy wieczór, oto kilka wskazówek, o których należy pamiętać, aby ślub w plenerze był naprawdę niezapomniany.

Jak zorganizować ślub w plenerze?

Jeśli jesteś miłośnikiem spędzania czasu na świeżym powietrzu, to powinniśmy porozmawiać o tym, jak zorganizować ślub w plenerze. Nic nie pobije naturalnej scenerii i wspaniałych promieni słonecznych. Ponadto jest to bardzo przystępne cenowo, a w większości przypadków miejsce to jest bezpłatne. Myśląc o pomysłach na przyjęcie weselne w parku, pamiętajcie, że jest to otwarta przestrzeń. Oczywiście nie zabraknie na niej wyzwań, zwłaszcza pogody i niechcianych szkodników. Pokrowiec na tort weselny pozwoli utrzymać tort w nienaruszonym stanie i ochroni go przed szkodnikami. Lokalny park w Waszym mieście lub park, który wybierzecie, pozwoli Wam na obcowanie z naturą podczas romantycznego ślubu. Poniżej przedstawiamy pomysły na ślub w parku, które pomogą Wam stworzyć ślub marzeń. Zrób rozeznanie. Sprawdźcie godziny otwarcia i zamknięcia parku. Sprawdźcie, w jakie dni są wolne od ślubów i czy są jakieś ograniczenia. Spraw, aby dekoracje ślubne, kwiaty, meble itp. współgrały z naturą. Zastosuj rustykalne kolory, aby pasowały do atmosfery. Wypełnij miejsce różnymi napojami. Zatrudnij lokalną firmę cateringową. Jedz lokalne potrawy. Zorganizuj transport i zarezerwuj nocleg dla gości. Bez względu na to, gdzie organizujecie wesele, powinno być ono dostępne. Osoby niepełnosprawne, starsze i goście spoza miasta powinni mieć możliwość łatwego dotarcia na miejsce. Planując ślub w plenerze, weź pod uwagę piękny, naturalny krajobraz i wykorzystaj go, wkomponowując w niego swój wystrój. Wybierzcie materiały dekoracyjne zgodnie z motywem przewodnim wesela, aby nie doszło do zderzenia kolorów.

Idealne miejsce na ślub w plenerze

Masz piękne podwórko lub znasz kogoś, kto ma? Wykorzystajcie to miejsce, aby mieć więcej pieniędzy na miesiąc miodowy. Pomysły na to, jak sprawić, by ślub na podwórku był wyjątkowy. Na czas ceremonii stwórzcie łuki z kwiatów lub bluszczu. W zależności od pory roku, jako dekoracje przyrodnicze wykorzystaj ogród kwiatowy, krzewy ostrokrzewu, forsycji lub róż. Wypożyczcie parasole lub parasolki w kolorach pasujących do Waszego ślubu na wypadek deszczu. Miejsce ślubu na świeżym powietrzu może być tak proste, jak lokalny park, który oferuje piękną scenerię i wygodę. Jeszcze lepiej, jeśli ma on osobiste znaczenie dla Was obojga. Wybierzcie takie miejsca na ślub w parku, które oferują: namioty lub altany. Mogą się one różnić wielkością i liczbą osób, które mogą się pod nimi zmieścić, ale stanowią uroczą, zadaszoną scenerię dla ceremonii. Inne wyjątkowe elementy. Fontanna, karuzela czy łukowaty most nad szemrzącym strumykiem mogą być wspaniałym tłem.