Jak dobrać damskie jeansy do sylwetki?

Nie da się ukryć, że jeasny cieszą się wśród pań ogromną popularnością już od lat i to niezależnie od wieku. Dziś na rynku spodnie tego typu dostępne są w wielu różnych fasonach. Wybór odpowiednich jeasnów często nie jest zatem wcale taki łatwy, jak mogłoby to się wydawać. Jednym z kluczowych kryteriów doboru odpowiedniego fasonu jeasnów powinna być posiadana sylwetka. Dzięki temu można mieć pewność, że w wybranych spodniach będzie się wyglądało dobrze. Jak zatem dopasować jeasny do damskiej sylwetki?

Jakie jeasny do figury typu gruszka?

Tym, czym przede wszystkim cechuje się figura typu gruszka to wąskie ramiona, mocno zarysowana talia, szerokie biodra i masywne uda. Panie o tej figurze zadbać powinny przede wszystkim o zakamuflowanie środkowej części ciała. Z drugiej strony wyeksponować powinny wąską talię. Z tego też powodu najlepszym wyborem dla kobiet z sylwetką typu gruszka będą jeansy z wysokim stanem. Idealnie, jeśli tego typu spodnie damskie posiadać będą szersze nogawki. Pozwoli to wyrównać proporcje między nogami a szerokimi biodrami. Ważne jest jednak, aby nogawki nie były zbyt szerokie. Biorąc to pod uwagę, najlepszym wyborem mogą być damskie jeasny typu boyfriend. To idealny sposób na zachowanie właściwych proporcji. Innym dobrym rozwiązaniem mogą być jeansowe dzwony.

Jakie jeansy do figury typu jabłko?

Figura jabłka charakteryzuje się wąskimi ramionami, obfitym biustem, krągłym brzuszkiem, pełnymi biodrami, a także masywnymi udami. Często twierdzi się, że panie o takiej sylwetce mają największe problemy z doborem odpowiednich spodni. Oczywiście, choć może być to trudne, to nie jest to niemożliwe. Na jakie zatem jeasny postawić w tym przypadku? Na pewno bardzo dobrze sprawdzą się spodnie z wysokim stanem, a nawet z bardzo wysokim. Założenie takich jeasnów to skuteczny sposób na przykrycie wszelkich niedoskonałości na brzuchu. Dodatkowo jeasny damskie w wysokim stanem znakomicie podkreślą talię. Panie o sylwetce jabłka sięgnąć powinny po jeansy z wysokim stanem typu rurki lub skinny.

Jakie jeansy do figury typu klepsydra?

W najlepszej sytuacji są panie o figurze typu klepsydra. Mają bowiem zdecydowanie najmniejszym problem z doborem odpowiednich spodni. Wynika to z tego, że posiadają one proporcjonalną sylwetkę. To, co w szczególności charakteryzuje tego typu figurę to szerokie ramiona, obfity biust, wąska talia, proporcjonalnie szerokie biodra, krągłe pośladki, a także szczupłe nogi. W przypadku takiej sylwetki najlepszym wyborem będą jeasny z wysokim stanem. Istotne jest jednak, aby miały wąskie nogawki. Dzięki temu spodnie znakomicie podkreślą łydki. Warto zatem postawić na spodnie damskie skinny lub rurki.

Jak wspomniano, wybór różnego rodzaju fasonów spodni damskich jest dziś ogromy. Dotyczy to także popularnych jeansów. Ich wybór nie może być jednak przypadkowy. Warto kierować się powyższymi wskazówkami i dobrać sobie idealnie pasujące do posiadanej sylwetki. To gwarancja idealnej prezencji, a tym samym dobrego samopoczucia i pewności siebie.